Seminarium Check Point - Ransomware i APT pod kontrolą

2020-01-23

Celem seminarium jest realistyczne spojrzenie na aktualne zagrożenia i techniki stosowane przez cyberprzestępców i wskazanie skutecznych metod im przeciwdziałania.

Ransomware i APT pod kontrolą - jak nie zostać ofiarą cyberprzestępców_PP.png

Ataki ransomware i APT pokazują jak ważne dla firm jest stosowanie skutecznych zabezpieczeń. Nawet w przypadku gdy firmy decydują się zapłacić okup aby odzyskać dostęp do komputerów, często okazuje się, że bezpowrotnie tracą dane zaszyfrowane przez malware. Ukierunkowane ataki APT kończą się kradzieżą danych osobowych i własności intelektualnej oraz włamaniami na firmową witrynę Web skąd prowadzone są kolejne ataki.

W dobrym interesie firm jest zainwestowanie w zaawansowane zabezpieczenia, które efektywnie chronią przed aktualnymi zagrożeniami. Zabezpieczenia aby działać skutecznie muszą funkcjonować we wszystkich płaszczyznach cyberataków - chronić systemy IT, usługi w chmurze i nadzorować ludzi. Nie istnieje jedno uniwersalne zabezpieczenie, które chroni przed wszystkimi wektorami ataku. Skuteczny system ochrony składa się z wielu zabezpieczeń, które wspólnie przeciwdziałają różnych atakom i zagrożeniom. Strategia ta nosi nazwę Defense-in-Depth.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium Check Point, które odbędzie się 23 stycznia 2020 roku, w godzinach 09:00 - 14:00, w Centrum Konferencyjnym ILONN HOTEL w Poznaniu (ul. Szarych Szeregów 16).

Celem seminarium jest realistyczne spojrzenie na aktualne zagrożenia i techniki stosowane przez cyberprzestępców i wskazanie skutecznych metod im przeciwdziałania. Zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  1. Defense-in-Depth w cyberbezpieczeństwie – jak zabezpieczenia Check Point chronią systemy IT, usługi w chmurze i ludzi?
  2. Człowiek ofiarą cyberprzestępców - czy zabezpieczenia techniczne potrafią nadzorować, uświadamiać, dyscyplinować i motywować ludzi do bezpiecznego zachowania?

Zaproszony ekspert bezpieczeństwa Check Point i audytor bezpieczeństwa wyjaśni w jaki sposób z użyciem różnych zabezpieczeń Check Point możemy skutecznie przeciwdziałać atakom cyberprzestępców - od ransomware i APT do ataków na ludzi i zagrożeń w chmurze.

Seminarium dla osób zarejestrowanych jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. W trakcie spotkania zapewniamy przerwę kawową oraz lunch.

Zapraszamy,
Check Point & CLICO